Odwiedzamy Wioskę św. Mikołaja

Dnia 11 i 12 grudnia uczniowie klas drugich i trzecich odwiedzili Wioskę św. Mikołaja w Drzewinie. Zaproszenie przysłał do szkoły sam św. Mikołaj. Pani wicedyrektor wręczyła je dzieciom w Mikołajki. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten wyjątkowy dzień.

Wizyta w Przystanku św. Mikołaja rozpoczęła się od przywitania z Elfami Przewodnikami, które poprosiły dzieci o pomoc w przygotowaniach do świąt. W pierwszej części spotkania uczniowie zaznajomili się z warunkami życia w Wiosce Lapońskiej. Dużo radości sprawił im kontakt z alpakami, które można było dotknąć i pogłaskać. Niezwykle smaczny okazał się rozgrzewający sok z malin, mający magiczną moc. W namiocie igloo dzieci obejrzały interesujący film o tym, jak powstają bombki świąteczne. Następnie pomocnicy elfów z ochotą przeszli przez komin, roznosząc prezenty dla chłopców i dziewczynek. W drugiej części spotkania drugoklasiści i trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach zdobienia bombek i stroików świątecznych. Oczekiwanie na spotkanie ze św. Mikołajem, umilił uczniom pobyt w sali zabaw, w której można było obejrzeć miniaturową, ruchomą Krainę Zabawek Elfów i odpocząć.

Na zakończenie wizyty św. Mikołaj zaprosił wszystkich do siebie i podarował dzieciom cenną radę. Spokojnym, ciepłym głosem poprosił, aby rozwijały swoje ukryte talenty, kierując się wytrwałością w tym co robią, po czym wręczył każdemu cukierek, zaznaczając, aby zjeść go dopiero 24 grudnia, w Wigilię. Ciekawe, czy pomocnicy elfów przejdą pomyślnie tą próbę?

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za uświetnienie Mikołajek poprzez zakup słodyczy.

Zapraszamy do Galerii                                                    Organizatorzy