Walentynkowy Ptyś 2020

Dnia 13 lutego w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Kaliskach.

Wszyscy zaproszeni goście zostali powitani przez dyrektora szkoły Pana Adama Lewandowskiego oraz kierownika świetlicy szkolnej Panią Teresę Baczkowską, po czym przeszliśmy do części artystycznej przygotowanej przez „Wesołe Świetliczaki”. Dzieci zaprezentowały walentynkowe wierszyki oraz odegrały scenkę na podstawie książki „Romeo i Julia”. Mogliśmy także podziwiać krótki układ akrobatyczny przygotowany przez uczniów klasy V a. Nasze spotkanie było również okazją do tego, żeby zmierzyć się z interaktywnym quizem walentynkowym. Dodatkową atrakcją był walentynkowy kącik makijażowy. Nie mogło zabraknąć także tytułowego ptysia. Każdy z uczestników ŚDS otrzymał drobny upominek, który został wykonany przez dzieci podczas zajęć w świetlicy. Jesteśmy przekonane, że taki rodzaj integracji kształtuje w nas wrażliwość i powoduje, że stajemy się otwarci na innych. Mamy nadzieję, że taki rodzaj działalności będzie kontynuowany jeszcze przez długie lata.

Galeria zdjęć                     T. Baczkowska, A. Cybula, P. Kruszyńska, K. Makowska, A. Trzcińska