Sukcesy naszych uczennic!

Mimo, że w ostatnich tygodniach nauka odbywała się w sposób zdalny, niektórzy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach osiągnęli niemałe sukcesy z przedmiotów przyrodniczych oraz królowej nauk – matematyki. Na szczególną uwagę zasługuje Kornelia Rosińska, uczennica klasy 8b, która z przedmiotu biologia uzyskała tytuł finalistki na etapie wojewódzkim Pomorskiej Ligii Zadaniowej dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020 w ramach projektu Zdolni z Pomorza. Kornelia wykazała się ogromną pracowitością i pomysłowością w realizacji powierzonych zadań. Za wytrwałość, sumienność i biologiczną pasję – składamy gratulacje oraz podziękowania za miłą współpracę, życząc dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych.

Dyplom

Kolejną wyróżniającą się uczennicą jest Kinga Kaczorowska z klasy 7c, która uzyskała wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2020” w kategorii Kadet. Spośród 36 uczniów naszej szkoły rozwiązujących test drogą internetową za pośrednictwem platformy edukacyjnej, tylko Kindze udało się zdobyć tak wysoki wynik. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych. Kinga także wzięła udział w projekcie z biologii Zdolni z Pomorza i wyróżniająco go zaprezentowała, jednak ze względów logistycznych nie mogła go kontynuować.

Beata Lewandowska, Wioleta Słomińska, Anetta Cieslewicz