Ślubowanie i pasowanie uczniów klas I

16 października 2020 r. to dla naszych najmłodszych uczniów data szczególna. Tego dnia uczniowie klasy Ia i Ib zostali włączeni w poczet społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach.

Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru szkoły oraz pełne skupienia odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Bogumiła Wałaszewska, która przywitała pierwszoklasistów oraz ich rodziców. W wystąpieniu zwróciła uwagę na rangę obchodzonej uroczystości, rolę i znaczenie nauki w życiu człowieka oraz na ważny element w wychowaniu – współpracę rodziców ze szkołą.

Zanim nastąpiła podniosła chwila ślubowania, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, pomyślnie pokonując próby przygotowane przez uczniów klas starszych. Podczas ceremonii ślubowania na sztandar uczniowie klas pierwszych zobowiązali się do przestrzegania najważniejszych życiowych i szkolnych wartości. W podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bogumiła Wałaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki oraz książeczki ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz samych bezpiecznych i pogodnych dni w murach naszej szkoły.

Wychowawczynie kl. I

Natalia Osnowska , Iwona Gliniecka