Szkolna gra terenowa „Kody da Vinci”

W czwartek, 23 października, na terenie naszej szkoły odbyła się gra terenowa, w której uczestniczyło 11 uczniów klas IV-VIII SP. Zabawa związana była z największym geniuszem renesansu- Leonardem da Vinci.

Uczniowie podzieleni zostali na cztery grupy, którym nadano następujące nazwy: Połykacze książek, Skryboholicy, Mole biblioteczne, Magiczne e-booki.

Zadaniem zawodników było odnalezienie czterech stacji kontrolnych, znajdujących się na terenie naszej szkoły. Na każdym punkcie i po wykonaniu zadania, patrole otrzymywały fragment hasła, którego całość brzmiała: CZŁOWIEK RENESANSU.

W bibliotece uczniowie wykreślali z diagramu siedem najbardziej znanych obrazów Leonarda da Vinci, w sali komputerowej rozwiązywali test na jego temat, w świetlicy układali puzzle (obraz „Dama z łasiczką”), a na sali gimnastycznej konstruowali maszyny latające z papieru i wprawiali je w ruch.

Rywalizację wygrała grupa pod nazwą Magiczne e-booki. Jej członkowie otrzymali w nagrodę książki i  pamiątkowy dyplom.

Wszyscy uczestnicy gry bardzo dobrze się bawili. Zabawa okazała się znakomitą lekcją rozwijania umiejętności współpracy w grupie i wspólnego rozwiązywania problemów.

Relacja z gry znajduje się na interaktywnej tablicy biblioteki. Zachęcamy do jej odwiedzin.

Organizatorki: Sylwia Pasterska, Anetta Cieślewicz, Malwina Sikora