SZLACHETNA PACZKA

Okres przedświąteczny bez pomocy potrzebującym staje się uboższy. Nasza społeczność szkolna co roku włącza się w różne akcje i pomimo wyjątkowej sytuacji w tym roku, dalej chcemy pomagać! Dlatego prosimy o wsparcie naszej drużyny harcerskiej w akcji Szlachetna Paczka.

W tym roku będziemy darczyńcami dla samotnej, 78-letniej pani Grażyny.

Pani Grażyna jest starszą i samotną osobą. Kobieta przeszła udar, od tego czasu coraz trudniej wykonuje jej się codzienne czynności. Dodatkowo jest osobą niedosłyszącą. Mieszka w złych warunkach, ponieważ w jej domu nie ma dostępu do ciepłej wody. Kobieta nie posiada toalety, myje się w misce. Pani Grażynie żyło się lepiej, gdy żył jej syn, który pomagał jej w codziennych obowiązkach jednak kilka miesięcy temu zmarł. Teraz kobieta musi radzić sobie sama nawet w rąbaniu drewna.

Pomimo trudnej sytuacji życiowej pani Grażyna jest zawsze uśmiechnięta. Kobieta stara się nie myśleć o problemach i szuka rozwiązań by zająć swój czas. Uwielbia robić na drutach.

Możemy sprawić, by w te święta, nie poczuła się samotna. Poniżej przedstawiamy potrzeby Rodziny:

1. Pralka-frania

2. Miska

3. Żywność trwała, środki czystości (krem MEDIDERM - emolient dla osób z problemami skórnymi)

4. Odzież: Kurtka (Zimowe)Rozmiar: M, Uwagi: czarne

Sweter (Zimowe), Rozmiar: M, Uwagi: czarny

Szalik (Zimowe), Rozmiar: M, Uwagi: czarne

Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 36, Uwagi: czarne

5. Wyposażenie mieszkania, kołdra 160x200, koc 150x200, poduszka 50x60, pościel 160x200, koc, ręczniki, MAŁY GARNEK

6. Wełna

Bardzo prosimy, aby rzeczy, które zechcecie przeznaczyć były nowe, lub prawie nieużywane. Pragniemy, aby w tym niezwykłym czasie Pani Grażyna poczuła się wyjątkowo.

Rzeczy należy składać przy głównym wejściu do szkoły w godz. od 13.00 do 16.00 do 9 grudnia.

Pytania należy kierować do p. Anetty Cieślewicz i p. Malwiny Sikory.