Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Kilka słów wstępu…

Akcja skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także do rodziców i nauczycieli. Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

W akcji „ Czytam sobie. Pierwsza Klasa!” czynnie biorą udział uczniowie klasy 1a. Pierwszoklasiści systematycznie czytają głośno, usprawniając nie tylko swoją technikę czytania, ale również świetnie się bawiąc! W ramach klasowych mikołajek dzieci otrzymały do domu tajemniczą przesyłkę. Aby ją odnaleźć, musiały rozwiązać zagadkę. Niespodzianką tą była książka , którą uczniowie mogą przeczytać samodzielnie, przeżywając wspaniałe przygody wraz z jej bohaterami.