„Zakodowane półkolonie zimowe”

W czasie tegorocznych ferii PSP w Kaliskach zorganizowała „Zakodowane półkolonie zimowe”. 11 stycznia, po długim czasie, mury budynku szkoły znów wypełnił śmiech i radość dzieci.

Codziennie pod innym hasłem realizowaliśmy zadania: z kodowania i programowania, zajęcia ruchowe, plastyczne i integracyjne. Poruszyliśmy dużo ważnych tematów, między innymi o tym, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, jak zimę spędzają zwierzęta, jakie zjawiska zachodzą w przyrodzie o tej porze roku. Poznaliśmy wiele sposobów na nudę. Nie zabrakło również zajęć o bezpieczeństwie w sieci.

Udział dzieci w półkoloniach był wspaniałą zabawą i przygodą edukacyjną niosącą wiele radości. Nasi uczniowie mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wyjątkowości zajęć dodawała piękna zimowa aura, ruch na świeżym powietrzu oraz integrujące gry i zabawy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w półkoloniach i życzymy wiele sił na pozostałą część roku szkolnego.

Natalia Osnowska