Dzień Bezpiecznego Internetu 9.02.2021

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

W tym roku ten dzień obchodzimy 9 lutego.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu zaznajomienie dzieci, młodzież oraz dorosłych z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nasza szkoła również postanowiła przyłączyć się do tej inicjatywy. Dzieci na godzinach wychowawczych zostaną zapoznane z zagrożeniami, jakie mogą napotkać w sieci.

Chcemy państwa zachęcić do zapoznania się z 14 zasadami korzystania z Internetu:

RAZEM W SIECI Z PLIKEM I FOLDEREM

oraz z broszurą przygotowaną przez PCPSI:

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY ONLINE

Opiekunowie