SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 WŚRÓD DZIECI

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19 dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Szczepienia wśród dzieci to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia sprzed okresu pandemii i trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.  

Informacja o szczepieniu uczniów w wieku 12-18 lat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców

Film na temat szczepień dzieci i młodzieży przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku z udziałem dr hab. n. med. Joanny Renke, specjalisty pediatrii i immunologii klinicznej.

LINK DO FILMU