Umiem pływać 2021

Zakończyliśmy kolejną edycję programu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, który realizowany był ze środków: Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Kaliska.

Uczniowie klas II. PSP z Kalisk oraz Szkoły Filialnej z Pieców uczestniczyli w projekcie nauki pływania w Aqua Centrum W Kościerzynie. Pod czujnym okiem instruktorów i trenerów, dzieci podczas 20 godzinnego cyklu zajęć nabyły podstawowe umiejętności pływania. W szkoleniu wzięło udział 56 uczniów i aż 12 z nich odniosła spory sukces w postaci zdanego egzaminu na kartę pływacką. Zajęcia bardzo dobrze wpłynęły na ogólną sprawność fizyczną, zaspokoiły potrzeby ruchowe i dały szansę na integrację oraz aktywne spędzanie czasu wolnego, zwłaszcza w dobie pandemii.

 

                                                                    Ewelina Smuczynska

 

GALERIA ZDJĘĆ