Nasze jesienne bieganie - "w pigułce"

Miesiąc wrzesień oraz październik zgodnie ze Szkolnym Kalendarzem Imprez Sportowych, to czas rywalizacji w biegach przełajowych. I tak:

W dniu 29.09.2016 w Kaliskach odbyły się zawody rejonowe w Drużynowych Biegach Przełajowych. W klasyfikacji drużynowej żaden  z naszych zespołów nie uzyskał awansu do Mistrzostw Powiatu. Równolegle prowadzona była klasyfikacja indywidualna dla zawodników, których zespoły nie uzyskały awansu, a oni sami zajęli miejsca od 1 do 3. I tu możemy wyróżnić naszych uczniów, którzy uzyskali awans do Mistrzostw Powiatu. W grupie chłopcy młodsi SP Tocha Kacper zajął II miejsce, Zajączkowski Krzysztof III miejsce. W gimnazjum III miejsce zajęła Sabiniarz Michalina, a wśród chłopców I miejsce zajął Orlikowski Mateusz, III miejsce Miszczak Karol.

  • W dniu 04.10.2016 w Skórczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Tocha Kacper zajął VIII miejsce na 61 startujących zawodników. Zajączkowski Krzysztof zajął XV miejsce na 63 startujących. Sabiniarz Wiktoria była 24 przy 66 startujących. Orlikowski Mateusz zajął VIII miejsce, a Miszczak Karol 43 na 65 startujących.
  • W dniu 07.10.2016 w Kaliskach odbyły się Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Awans do Mistrzostw Powiatu uzyskali chłopcy z SP oraz dziewczęta i chłopcy z gimnazjum.
  • W dniu 12.10.2016 w Kaliskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Duża impreza, gromadząca na starcie w sumie około 500 zawodników, łącznie ze szkołami średnimi. Drużyna chłopców z SP zajęła VI miejsce, dziewczęta z gimnazjum wysokie IV miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z gimnazjum zajmując drugie miejsce na 8 startujących zespołów. Szkoda, bo tylko zespół z I miejsca uzyskał awans do finału wojewódzkiego. Brawa i podziękowania dla wszystkich uczestników zawodów. Do zobaczenia na trasach przełajowych za rok.

                                                                                   Galeria zdjęć                                                           Andrzej Sroka