PROFILAKTYCZNY PROGRAM WAD POSTAWY.

    Dnia 30.09.2014r. odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas I oraz dzieci uczestniczących w programie. Spotkanie poświęcone było uświadomieniu rodzicom problemu, jakim jest wada postawy u dzieci. Prezentacja multimedialna oraz wykład na temat skrzywień kręgosłupa oraz wad kończyn dolnych przekonały rodziców o wadze problemu. Następnie zostały omówione i zaprezentowane przez dzieci podstawowe ćwiczenia korekcyjne z użyciem różnych przyborów. Na koniec spotkania rozdane zostały ulotki oraz zestawy ćwiczeń korekcyjnych ze wskazaniem, w jaki sposób rodzice powinni postępować w działaniu eliminacji wady postawy u swojego dziecka. Były również indywidualne rozmowy o poszczególnych wadach swoich dzieci z doradztwem względem przeciwwskazań oraz wskazaniem odpowiednich ćwiczeń dla danej wady. Czas upłynął bardzo szybko w miłej i sympatycznej atmosferze .                                                                                                                                                                                              Instruktor GK: Beata Zaręba

GALERIA ZDJĘĆ

       Wskazówki dla rodziców dzieci z wadami postawy

       Ćwiczenia domowe z gimnastyki korekcyjnej               PREZENTACJA MULTIMEDIALNA