Energa Athletic Cup w Gdyni - odsłona II

W Sobotę 19 XII 2015 gościliśmy ponownie w hali LA GCS Gdynia. Tym razem skład naszej ekipy był mocniejszy (punktowało 19 zawodników). Będzie to miało przełożenie na zdobycz punktową, ale na oficjalne wyniki musimy trochę poczekać. Zdobyliśmy dwa srebrne medale. Patrycja Majewska w biegu na 600m(coraz lepsza) oraz Szymon Majchrzak w biegu sprinterskim na 50m. Sukces Szymona tym większy, że jest uczniem V klasy, a rywalizuje z chłopcami z klas VI. Myślę, że za rok będzie dominował w biegach sprinterskich. Na tym samym dystansie świetnie biega Joachim Kozłowski, uczeń klasy I gimnazjum. Na sukcesy musi jeszcze „troszeczkę” poczekać, bo rywalizuje z uczniami klas II oraz III gimnazjum. W skoku wzwyż świetnie zaprezentowała się Agata Felińska z wynikiem 1.40cm, znalazła się w pierwszej szóstce dziewcząt gimnazjum. Agata ma mały dylemat – skakać wzwyż, czy może biegać dystans 600m, który jest też jej mocną stroną. Ten sam wynik w skoku wzwyż uzyskał Artur Stoba, ale stać go na pewno na więcej. Wytrwale walczą Gracjan Groth oraz  Jakub Jankowski w pchnięciu piłką lekarską (kulą na stadionie). Chłopcy biegający na dystansie 1000 metrów (Marcin Fijał,Mateusz Orlikowski, Radosław Peka, Szymon Giepard, Jakub Żywicki, Jan Klarecki, szymon Muniowski Stanisław Sowiński, Damian Szumacher i Maciej Zieliński) z biegu na bieg są coraz lepsi i wierzę, że wkrótce będą wracać z medalami.

                              Do zobaczenia na kolejnych zawodach.                                                          Andrzej Sroka