Pasowanie na Wesołego Świetliczaka 2016

Dnia 11 października 2016r. odbyło się pasowanie na Wesołego Świetliczaka. W poczet „Świetliczaków” przyjęci zostali wszyscy uczniowie klasy pierwszej.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Świetlicy. Konferansjerką była uczennica klasy Vb - Benia. Czas umiliły wszystkim starsze „Świetliczaki”, które zaprezentowały się w wesołych wierszach i piosenkach. Niespodzianką dla wszystkich był występ taneczny dziewcząt z klas V i VI.

Przyszłe „Wesołe Świetliczaki” musiały przejść kilka prób, m.in. próbę Kopciuszka, podczas której pierwszaki musiały oddzielić groch od słonecznika czy próbę mądrości, w trakcie której rozwiązywali samodzielnie trudne zagadki. Popisały się również znajomością regulaminu świetlicy. Najbardziej jednak podobała się im próba zabawy, podczas której wszyscy uczestnicy naszej małej uroczystości bawili się w „Misie dwa”. Najwięcej trudności zaś sprawiła im próba uśmiechu, który musiał pojawić się na ich buziach po wypiciu soku z cytryny. Wszyscy poradzili sobie z tym „na szóstkę”.

Dzieci spędziły czas w miłej i serdecznej atmosferze, tak też przyjęły naszego gościa- Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych Pana Karola Gołąbka, który życzył im dobrej zabawy, przypomniał o obowiązkach wynikających z bycia uczniem i „Świetliczakiem” oraz wręczył dyplomy. Każdy otrzymał także upominek i medal „Wesołego Świetliczaka”. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Galeria zdjęć                                                  Świetlica szkolna