"Wesołe Świetliczaki" zachęcają do zabaw zimowych

W tym miesiącu hasłem przewodnim świetlicy szkolnej   „ ZABAWY ZIMOWE”. Zachęcamy do bezpiecznego uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

PRZYPOMINAMY ZASADY BEZPIECZNEJ ZABAWY:

• Pamiętaj o odpowiednim ubraniu: ciepła kurtka, czapka, szalik i rękawiczki to podstawa!
  • Podczas zabaw śnieżkami upewnij się, że osoby do których rzucasz, mają ochotę na zabawę!
  • Nacieranie innych dzieci śniegiem może być niebezpieczne!
  • Jeśli chcesz odpocząć od zabawy, skorzystaj z ławki. Od siedzenia na śniegu można się łatwo przeziębić!
  • Śnieg jest biały, ale mimo to nie jest czysty! Nie nadaje się na przekąskę!
  • Do jazdy na sankach wybieraj takie górki, na dole których jest dużo miejsca na bezpieczne zatrzymanie się!
  • Po zjechaniu szybko ustąp miejsca kolejnym zjeżdżającym.
  • Zawsze obserwuj swoją trasę zjazdu, by bezpiecznie i bez przeszkód dojechać do celu.
  • Zjeżdżaj z górki z taką prędkością, która pozwoli Ci na kierowanie sankami.
  • Podczas jazdy na łyżwach UNIKAJ zamarzniętych stawów i rzek!!! Korzystaj tylko z bezpiecznych lodowisk.
  • Pamiętaj o kasku chroniącym głowę.

ZADBAJ O TO, ABY ZIMA NIE UŚPIŁA TWOJEGO ZDROWEGO ROZSĄDKU!