Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczeństwo ponad wszystko…

Dnia 17 września 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantem Posterunku Policji w Kaliskach Panem Maciejem Deją. Tematem pogadanki było ,,Bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą”. Dzielnicowy w przystępny sposób zapoznał

,, Wesołe Świetliczaki ‘’ z zasadami bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły oraz podczas przewozów szkolnych. Pan policjant poruszył tematy związane z wzywaniem pomocy w sytuacjach zagrażających życiu oraz przypomniał numery telefonów alarmowych. Przedstawiciel policji omówił sposoby bezpiecznego zachowania się podczas zajęć świetlicowych, zabaw na świeżym powietrzu i przerw międzylekcyjnych. Spotkanie przebiegło w miłej, życzliwej atmosferze. Gość odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieci, które dotyczyły omawianych tematów. Na zakończenie spotkania wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.