Szklanka mleka w naszej szkole

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do „Europejskiego programu dopłat do spożycia mleka w szkołach”. Z programu korzysta 319 uczniów szkoły podstawowej. Rozdysponowaniem mleka do klas zajmuje się świetlica szkolna. Ideą programu jest promowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, poprzez zachęcenie do spożywania mleka i jego przetworów. Mleko zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju organizmu. Z przeprowadzonych badań naukowych wynika, że spożywanie mleka nie powoduje wzrostu masy ciała, a dzieci które piją mleko rzadziej łamią kości. Dlatego mleko i jego przetwory powinny być częścią diety każdego dziecka.

Świetlica Szkolna