Ptaki naszych lasów

W dniu 15 grudnia 2015r. odbył się apel dla uczniów klas IV-VI pt. ,,Ptaki naszych lasów’’. Uczniowie klas V i VI przygotowali scenkę o żurawiu i czapli oraz wyrecytowali wiersz ,,Sójka''. Posłuchaliśmy także audycji ,,Ptasie Radio’’. Leśniczy Pan Marcin Tomana z Nadleśnictwa Kaliska opowiedział nam wiele ciekawostek z życia ptaków i udzielił cennych rad, jak rozpoznawać i dokarmiać ptaki w naszych lasach. Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy VI a: Wiktoria Neubauer i Szymon Jóźwiak. Na zakończenie apelu podsumowaliśmy konkurs na ,,Najpiękniejszy karmnik'', który trwał przez cały miesiąc październik i listopad. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, ponieważ, uczniowie wraz z rodzicami i dziadkami wykonali przepiękne domki dla ptaków.

A oto wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy V - Damian Narloch, 2 miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Kotlendze z klasy IV, 3 miejsce zajęła Kornelia Rosińska również z klasy IV. Wyróżniliśmy uczniów: Karolinę Pozorską, Roksanę Haftkę i Rafała Teubnera. Gościliśmy również leśniczych - Nadleśnictwa Kaliska - pana Pawła Narlocha oraz Pana Janusza Czubka, którzy ufundowali piękne nagrody.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Galeria zdjęć                       Organizatorzy: Katarzyna Krause, Anna Krużycka, Teresa Baczkowska i Radosław Ciemiński