Wyniki konkursów plastycznych z okazji MMBS

Wyniki konkursów plastycznych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaproponowano uczniom naszej szkoły udział w dwóch konkursach plastycznych.

Zadaniem konkursowym dla najmłodszych uczniów  było wykonanie zakładki do książki tematycznie nawiązującej do jednej wybranej lektury (Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Justyna Bednarek, „Drzewo do samego nieba” Maria Terlikowska, baśnie Andersena). Dzięki współpracy z wychowawczyniami klas na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknie pomysłowo wykonanych zakładek. Jury w składzie: P. Sylwia Pasterska, P. Paulina Kruszyńska i P. Anna Cybula miało bardzo trudne zadanie wyłonienia najciekawszych prac. Po długich debatach przyznano trzy główne  miejsca i piętnaście wyróżnień.

Wszystkie wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książki i wafelki. Dodatkowo uczniowie, którzy uplasowali się na pierwszych trzech miejscach - upragnione przez wszystkich maskotki słodziaki. Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonała Pani Wicedyrektor Bogumiła Wałaszewska.

Dla uczniów klas I-III

„Książki kochamy i zakładki wyrabiamy!”

I miejsce – Iga Richter I b

II miejsce – Lena Szmaglińska II a

III miejsce- Maria Marcinczyk III a

Wyróżnienia

Martyna Brzezińska II a, Jakub Malinowski III a, Kinga Wycinka II b, Martyna Haliniak I b, Patryk Kolbusz III b, Paweł Kowalczyk II a, Wiktoria Szczubełek I b, Julita Sakowska III a, Zofia Krużycka III a, Aleksandra Laskowska I b, Maciej Ługowski I a, Dominika Krampichowska I a, Ignacy Laniecki II c, Julia Szczepanek II a, Patryk Talecki II b

Celem konkursu dla klas IV-VIII było budowanie wiedzy o wartościach moralnych i rozwijanie twórczej inwencji plastycznej. Zadanie uczestnika konkursu polegało na przedstawieniu w formie plastycznej najważniejszych dla niego wartości moralnych. Jury w tym samym składzie przyznało następujące miejsca:

Dla uczniów  klas IV-VIII

„Drzewo wartości”

I miejsce –Aleksandra Węsierska IV a

II miejsce Julia Gołuńska VII b

III miejsce – Bianka Andrearczyk V c

Amelia Brzezińska V c

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w bibliotece. Wszystkie uczennice oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały nagrody książkowe. Pani bibliotekarka dziękuje uczestnikom konkursów za zaangażowanie. Paniom z klas młodszych i Pani Malwinie Sikorze podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu konkursów.

Galeria zdjęć                                                         Sylwia Pasterska