Lektury szkolne

CZYTAJMY LEKTURY KORZYSTAJĄC Z BIBLIOTEK CYFROWYCH

Z uwagi na szczególną sytuację, w jakiej się znajdujemy, nie ma możliwości wypożyczania książek ze szkolnej biblioteki. Na szczęście istnieją cyfrowe biblioteki, czynne całą dobę, z których można korzystać bez wychodzenia z domu:-)

Jedną z nich jest BIBLIOTEKA WOLNE LEKTURY
Biblioteka Wolne Lektury to źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli.

Znajdziemy tam następujące tytuły należące do kanonu lektur:

„Zemsta” Aleksander Fredro
„Dziady” Adam Mickiewicz
„Pan Tadeusz” Adam Mickiewicz (również w wersji audio)
„Katarynka” Bolesław Prus (również w wersji audio)
„Latarnik” Henryk Sienkiewicz (również w wersji audio)
„Quo vadis” Henryk Sienkiewicz
„W pustyni i w puszczy” Henryk Sienkiewicz (również w wersji audio)
„Balladyna” Juliusz Słowacki

Biblioteka w swych zasobach posiada także pozycje przeznaczone dla najmłodszych czytelników
na przykład baśnie Hansa Christiana Andersena i baśnie braci Grimm. Niektóre z nich są również w wersji do słuchania.

Szkolne lektury w wersji elektronicznej znajdziemy również pod internetowym adresem LEKTURY.GOV.PL

W bibliotece znajduje się ponad 700 darmowych książek z polskiego kanonu lektur w formie e-booków lub audiobooków.

W katalogu wyszukamy między innymi takie tytuły jak: „Tajemniczy ogród” i „Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Przygody Tomka Sawyera” Mark Twain, „Księga dżungli” Rudyard Kipling

Zachęcam do wizyt w tych wirtualnych bibliotekach i do korzystania z ich zasobów!

Bibliotekarka Sylwia Pasterska