Święto Niepodległości inaczej niż zwykle.

Są takie dni w kalendarzu, o których powinno się pamiętać mimo wszystko. Do nich należy 11 listopada. Ponieważ w dobie pandemii nie możemy uczcić Święta Niepodległości w tradycyjny sposób, zachęcamy uczniów do innej formy zamanifestowania swego patriotyzmu.

Drodzy Uczniowie! Przygotowaliśmy dla Was szereg różnorodnych zadań dotyczących naszej Ojczyzny. Liczymy na szeroki odzew z waszej strony. Oto nasze propozycje:

Klasy VII – VIII

„To oni sławią dobre imię Polski w świecie”

Znacie zapewne wiele takich wspaniałych Polek i Polaków, którzy swoją postawą oraz osiągnięciami i sukcesami, np. naukowymi, sportowymi czy artystycznymi sławią dobre imię Polski w świecie. Jeśli tak, przygotujcie prezentację multimedialną, której bohaterem będzie taka właśnie postać.

Klasy IV – VI

„Piękna nasza Polska cała ”

Jest wiele miejsc oraz widoków w naszym kraju, które warto dostrzec i pokazać. Naklejcie na kartkę z bloku A4 widokówkę (lub zdjęcie z wakacji) przedstawiające polskie miasto, zabytek lub krajobraz i dorysujcie ciąg dalszy wg własnego pomysłu.

Klasy I-III

Uczniom z najmłodszej grupy wiekowej proponujemy, by pod opieką swoich Pań w klasie lub w świetlicy wykonały różnego typu zadania, np. krzyżówki, quizy, rysunki, kolorowanki o tematyce patriotycznej, a efekty swojej pracy zaprezentowały na gazetkach ściennych w salach lub na szkolnych korytarzach.

Prosimy o przesłanie zdjęć i prezentacji do 9 listopada do godziny 14.00

Uwiecznione na zdjęciach działania uczniów z klas I-III – do  p. Katarzyna Eliasz

Zdjęcia prac  z klas IV-VI  - do p. Malwiny Sikory

Prezentacje z klas VII – VIII – do  p. Joanny Sykutery

Najpiękniejsze i najciekawsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone!