Akcja społeczno-edukacyjna ŻONKILE 19 kwietnia 2021

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej ŻONKILE, upamiętniającej 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie  warszawskim, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

W związku z tą akcją wychowawcy klas młodszych i nauczyciele historii przeprowadzili lekcje online na temat powstania wykorzystując materiały edukacyjne ( filmy, słuchowiska, opowiadania, karty prac) przygotowane przez organizatorów.

Uczniom przebywającym w szkole  oraz pracownikom wręczono papierowe żonkile. W świetlicy można było obejrzeć wystawę książek dla dzieci i młodzieży poruszających tematykę II wojny światowej i Holokaustu. Chętni uczniowie klas młodszych wysłuchali  fragmentów książki  „Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej.

Nie zapomnieliśmy o rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, przypięliśmy papierowy żonkil – symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach.

Organizatorzy:

biblioteka i świetlica szkolna