W Szkole Podstawowej ruszyła akcja - Cała Polska czyta dzieciom.

Policjant p. Maciej Deja, czyta wszystkim pierwszoklasistom.

Dnia 18.09.2014 w bibliotece, odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2014/2015 „Spotkanie czytelnicze”. Osobą czytająca dzieciom z klas: 1a, 1b, 1c był funkcjonariusz Posterunku Policji w Kaliskach pan Maciej Deja. Spotkanie miało również na celu utrwalenie zdobytych na lekcjach wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Najpierw dzieci w skupieniu wysłuchały wiersza W. Chotomskiej „Pies z ulicy Bałamutów”. Utwór przytaczał błędy, które popełnił piesek korzystając z ruchu drogowego. Potem była rozmowa z p. policjantem, w trakcie której pierwszoklasiści mieli za zadanie zaprezentować swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, negując jednocześnie niewłaściwe zachowanie bohatera wysłuchanego wiersza. W ten sposób uczniowie utrwalili sobie „przepis na przechodzenie przez jezdnię”. Dowiedzieli się także od funkcjonariusza, jak reagować w sytuacji zagrożenia, jak bezpiecznie jeździć rowerem i podróżować samochodem. Zostały też utrwalone numery alarmowe. Pan Maciej Deja zademonstrował także dzieciom sprzęt policyjny, a największym zainteresowaniem (jak zwykle) cieszyły się kajdanki. Podziękowaniem dla naszego gościa była piosenka i wierszyk w wykonaniu dzieci. Bardzo dziękujemy panu M. Deja za ponowne włączenie się do kampanii czytania dzieciom oraz za współpracę na rzecz bezpieczeństwa naszych uczniów.

Prowadząca akcję CPCD- Grażyna Cieplińska