Wyjazd do kina - Miasto 44

Miasto 44

Początek roku szkolnego to czas, kiedy wspominamy odwagę i patriotyzm tych, którzy oddali życie     w walce o wolność swoją i naszą. W tym roku      we wrześniu na ekranach kin pojawił się film, będący adaptacją literatury o tematyce wojennej. Uczniowie kl. II i III Gimnazjum - celem  upamiętnienia heroizmu rodaków, mieli możliwość obejrzenia filmu Jana Komasy w kinie Helios.   Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć czyha na każdym kroku.

Adam Lewandowski