Dzień Edukacji Narodowej - SP i pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 13 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Pasowania Pierwszoklasistów. W apelu uczestniczyli uczniowie klas I – VI, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice. Uczniowie złożyli wszystkim pracownikom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia i przekazali wykonane własnoręcznie upominki. Następnie uczniowie zaprezentowali się w mini koncercie życzeń. Jako pierwsza wystąpiła para uczniów z klasy VI b z piosenką „ Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” dedykowaną dla Dyrekcji ZSP. Panie z edukacji wczesnoszkolnej posłuchały piosenki „ Pani tańczy Rock and Rolla” odśpiewanej i zatańczonej przez dzieci z klasy II a. Nauczyciele wychowania fizycznego obejrzeli, dedykowany dla nich, układ taneczny do piosenki „ Wyginam śmiało ciało” ,przygotowany przez uczennice z klasy IVa. Na koniec, dla wszystkich innych nauczycieli, wystąpiły Smerfy z Gargamelem i kotem Klakierem, zaprezentowane przez uczennice z klasy V a. Było na pewno wesoło, tanecznie i śpiewnie. Później przyszedł moment zaproszenia najmłodsze dzieci do królestwa Szkołolandii. „Król Ołówkos wraz z królową” egzaminowali klasy pierwsze. Dzieci pięknie odśpiewały piosenki „ Jestem uczniem” i „Kolorowe kredki”. Następnie rozwiązywały zadania matematyczne i odpowiadały na pytania. Po zdaniu przez pierwszoklasistów egzaminu , król z królową przekazali ołówek dyrektorowi szkoły panu Karolowi Gołąbek, który dokonał nim ślubowania i pasowania klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Panie wychowawczynie , klasy I a pani Bogumiła Rompa, klasy I b pani Maria Liczywek i klasy I c pani Grażyna Cieplińska, przekazały dzieciom pamiątkowe dyplomy.Ta chwila ogarnęła wzruszeniem rodziców, którzy licznie przybyli na akademię, aby wspólnie świętować ze swoimi dziećmi. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy udali się do klas.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej, panie wychowawczynie klas pierwszych i pani Katarzyna Krause serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania akademii, prezentów oraz dekoracji sali.

GALERIA ZDJĘĆ                                                    Opiekun SU: Wioleta Słomińska