Mały Mistrz - pierwsza sprawność

                                                                                                                      Pierwsza sprawność za nami!

   Mali Mistrzowie z klas I zaliczyli pierwszą sprawność Turysty- Rowerzysty. Umiejętność Turysty dzieci zdobywały podczas spacerów, poznając przepisy ruchu drogowego oraz walory przebywania na świeżym powietrzu. Do sprawności Rowerzysty dzieci przygotowywały się, jeżdżąc na hulajnodze oraz na rowerze. Umiejętność Rowerzysty została przeprowadzona na torze przeszkód, gdzie dzieci musiały wykonać 6 zadań, aby zaliczyć m.in. próbę: wsiadania na rower, ruszania, jazdy po prostej 20m, zawracania, jazdy slalomem pomiędzy 3 pachołkami oraz hamowania. Próbę można było wykonać na rowerze lub na hulajnodze. Większość dzieci wybierała rower, potwierdzając swoje zdolności na torze przeszkód. Oficjalne rozdanie legitymacji poprowadził Dyrektor p. Karol Gołąbek, gratulując oraz motywując uczniów do dalszej pracy. Dzieci po raz pierwszy mogły przykleić pierwszy znaczek do legitymacji Małego Mistrza. Przed nami sprawność Gimnastyka - Tancerza. Już na następnych zajęciach będziemy przygotowywać się do zaliczenia tej sprawności. Dla wszystkich zainteresowanych realizacją tego programu i tym co się dzieje w naszej szkole zapraszam na stronę www.malymistrz.pl LOGIN: zspkaliska HASŁO: kaliska

                                                                                                         Beata Zaręba                        Galeria zdjęć