III Turniej Wiedzy o Sołectwie i Gminie Kaliska

dla klas VI-VIII SP i III gimnazjum

Dnia 13 marca 2019 r. odbył się konkurs sprawdzający wiedzę o naszej gminie. Już po raz trzeci organizacją zmagań zajęły się nauczycielki świetlicy szkolnej.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością Wójt Gminy Kaliska, Pan Sławomir Janicki, Sołtys Sołectwa Kaliska, Pan Kazimierz Głodek, Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Dariusz Beling oraz Pani Wicedyrektor, Bogumiła Wałaszewska.
Nasi goście brali również (po raz pierwszy) czynny udział w przeprowadzeniu quizu - zadali trzy dodatkowe pytania, dzięki którym troje uczniów otrzymało nagrody specjalne!
Atrakcyjności konkursowi dodaje fakt, iż od ubiegłego roku odbywa się on z wykorzystaniem mobilnej aplikacji. Z roku na rok rośnie również wartość nagród, dzięki czemu turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pytania tegorocznego quizu były bardzo różnorodne. Dotyczyły zarówno historii naszej gminy, wydarzeń bieżących, zabytków, jak i osób przyczyniających się do rozwoju dla naszej "małej ojczyzny". Było to nie lada wyzwanie dla naszych uczestników.
Pozycje klas w rankingu zmieniały się po każdym pytaniu, jednak ostateczny wynik przedstawia następująco:

I miejsce - uczniowie klasy VIIIB (trzykrotni zwycięzcy!), w składzie: Marta Dembicka, Mateusz Boba, Jakub Nadolski
II miejsce - uczniowie klasy VIIIA, w składzie: Oliwia Słomińska, Jakub Koprowski, Damian Narloch
III miejsce - uczennice klasy IIIB gimnazjum, w składzie: Nikola Drewczyńska, Weronika Krause, Julia Kwaśniewska

Dziękujemy za finansowe i rzeczowe wsparcie:
- RADZIE RODZICÓW PRZY ZSP W KALISKACH
- SOŁTYSOWI SOŁECTWA KALISKA
- URZĘDOWI GMINY KALISKA
- WHITEDRON

Mamy nadzieję, że tego rodzaju zmagania przyczynią się do popularyzacji wiedzy na temat naszej gminy, oraz że konkurs wpisze się na stałe w działalność pracy świetlicy szkolnej.

Galeria zdjęć                               Nauczyciele świetlicy szkolnej