Gala wręczenia nagród dla najlepszego absolwenta gimnazjum

W sobotę 28.06.2014r. dyrektor naszej szkoły Pan Karol Gołąbek wraz z sekretarzem Gminy Kaliska Panią Bożeną Jeleniewską wzięli udział w uroczystej gali wręczania nagród dla najlepszego absolwenta gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego, która odbyła się w auli biblioteki głównej Uniwersytetu Gdańskiego. Z ponad 80 gimnazjalistów, którzy zostali wytypowani do wzięcia udziału w konkursie nagrodzony został absolwent naszego gimnazjum Jakub Haftka, który znalazł się w VII klasyfikacji generalnej. Przy ocenie Kapituła brała pod uwagę; osiągniecia naukowe absolwenta, osiągniecia w działalności społecznej, osiągniecia artystyczne oraz sportowe. Laureat konkursu Anna Jakubowska wybierze się w rejs POGORIĄ – fiordy norweskie w dniach od 1-10. sierpnia 2014. Nagrodę tą ufundował Prezes Okręgu Pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Elżbieta Markowska. W uroczystej gali wzięli udział między innymi: Pomorski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Wasileńko, były Minister Edukacji Narodowej Pani Katarzyna Hall, poseł na Sejm II, III, i IV kadencji (były Wiceminister Edukacji) Pan Franciszek Potulski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego Pan Czesław Elzanowski oraz senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej. Po krótkiej prelekcji Pana Franciszka Potulskiego na temat liczb FERMATA nastąpiło wręczanie nagród przez w/w gości. Wójt Gminy Kaliska Pan Sławomir Janicki poza nagrodą Rady Gminy Kaliska, którą wręczył na uroczystej akademii zakończenia roku szkolnego w naszym zespole ufundował obóz żeglarski dla naszego najlepszego absolwenta Jakuba Haftki, który w trakcie jego trwania od 13-27.07.2014r. będzie miał możliwość zdania egzaminu i uzyskania patentu żeglarza. Podczas uroczystej gali Pani prezes ZOP ZNP podkreśliła, iż spośród 116 gmin wiejskich i miasteczek, tylko 15 przeznaczyło środki na wspomniany obóz, cieszymy się iż wśród wymienionych znalazła się Gmina Kaliska.

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach

mgr Karol Gołąbek