Zakończenie roku szkolego 2013/14 klas IV - VI

27 czerwca o godz. 9:00 rok szkolny 2013/2014 na małej sali gimnastycznej uroczyście pożegnali uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej. Na akademię przybyła dyrekcja szkoły: pan Karol Gołąbek i pani Bogumiła Wałaszewska, zaproszeni goście: Wójt Gminy Kaliska pan Sławomir Janicki, Radny Gminy pan Marian Kujawski, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Emilia Trykowska, ksiądz proboszcz Józef Słupski oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.

Szczególnie przywitani i jednocześnie pożegnani zostali uczniowie klas szóstych. To oni otrzymali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Uczennica Julia Kromer odebrała list gratulacyjny i nagrodę za najlepszy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej z rąk pana Wójta Gminy Kaliska i Radnego Gminy. W tym roku wielu uczniów klas VI otrzymało nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

W czasie uroczystości przedstawiciele klas piątych: Urszula Pilarska i Gracjan Groth, pożegnali absolwentów wierszem. Następnie klasa VI b zaprezentowała kabaret pt. „Niezbędnik nauczycielski albo zestaw podręczny”.

Później nastąpiło oficjalne pożegnanie pani Krystyny Cywińskiej. Uczyniła to dyrekcja i uczniowie, przekazując kwiaty oraz podziękowania. Niespodziankę taneczną i wokalną, dla odchodzącej na emeryturę nauczycielki wychowania fizycznego, przygotowały dziewczynki ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Nadszedł czas ogłoszenia wyników plebiscytu „Nauczyciel Roku 2013/2014”, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Puchar oraz kwiaty odebrała Pani Monika Symonowicz – GRATULUJEMY !

„ Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek –

-Jutro wakacje, lekcje skończone!

Tymi słowami zakończyliśmy akademię i uczniowie z wychowawcami, ostatni raz przed wakacjami, rozeszli się do sal.

Akademię przygotowali: Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Kaliskach wraz z opiekunem Wioletą Słomińską i wychowawcy klas szóstych: pani Ewelina Smuczynska oraz pani Danuta Talaśka.