Dzień Dziecka w klasach I – VIII

1 czerwca 2021r. uczniowie z klas I – VIII PSP w Kaliskach świętowali Dzień Dziecka.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z epidemią COVID-19  tegoroczne obchody uczniowie świętowali w swoich klasach z wychowawcami. Uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, turniejach klasowych i sportowych rozgrywkach, bawili się na powietrzu, wykonywali prace plastyczne, kucharzyli i piknikowali, pląsali przy muzyce. Nie zabrakło także poczęstunku i smakołyków. Klasy IV – VIII wzięły udział w quizie interaktywnym, w którym towarzyszyły uczniom ogromne emocje. Na twarzach dzieci można było zauważyć uśmiech i radosny nastrój. W tym dniu klasy IV – VIII dodatkowo wzięły udział w rywalizacji klasowej w grach zespołowych w „Dwa ognie” dziewcząt i „Piłkę nożną” chłopców  oraz w biegach lekkoatletycznych - sztafetach mieszanych dziewcząt i chłopców  6x 400 m.

Wyniki rozgrywek sportowych kształtowały się następująco:

Klasy IV-V

Dwa ognie: I miejsce-V a, II miejsce –IV a, III miejsce –IV b

Piłka nożna: I miejsce- V a, II miejsce- IV a, III miejsce- IV b

Klasy VI

Dwa ognie: I miejsce – VI a, II miejsce- VI c, III miejsce- VI b

Piłka nożna : I miejsce – VI b, II miejsce-VI a, III miejsce-VI c

Klasy VII

Dwa ognie: I miejsce – VII a, II miejsce – VII c, III miejsce –VII b

Piłka nożna : I miejsce – VII c, II miejsce – VII b, III miejsce- VII a

Klasa VIII

Dwa ognie : I miejsce – VIII b, II miejsce- VIII a, III miejsce- VIII c

Piłka nożna : I miejsce – VIII b, II miejsce –VIII a

Sztafety biegowe  6x400m.

I miejsce – VI a, II miejsce – VI c, III miejsce- VI b

Klasy VII

I miejsce – VII a, II miejsce – VII c, III miejsce – VII b

Klasy VIII

I miejsce – VIII a, II miejsce- VIII c, III miejsce – VIII b

Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek otrzymali złote medale,  II i III miejsce zostało nagrodzone dyplomem oraz batonikiem, który otrzymali nie tylko grający uczniowie, ale również i kibice.

Składamy szczególne podziękowania Radzie Rodziców za pomoc finansową w organizacji tegorocznego Dnia Dziecka.

Wychowawcy klas I – VIII, nauczyciele W-F, świetlica PSP Kaliska