DZIEŃ OTWARTY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dnia 18 czerwca 2021 roku gościliśmy w świetlicy szkolnej dwie grupy 6-latków, które tuż po wakacjach przekroczą próg szkoły i będą aktywnie uczestniczyć w życiu świetlicy.

Spotkanie miało przede wszystkim na celu przedstawić dzieciom, na czym polega działalność świetlicy i zapoznać je z budynkiem szkoły. Jednak to także doskonały czas na integrację z przedszkolakami i wspólną zabawę.

Dzieci zostały przywitane przez kierownik świetlicy, która przedstawiła prezentację multimedialną, w której zawarte zostały wszystkie działania podjęte przez nauczycieli świetlicy w tym roku szkolnym.

Do wspólnej zabawy wykorzystano jedną z innowacyjnych metod nauczania i do przygotowania zajęć z przedszkolakami posłużono się techniką „escape room”(pokój zagadek):

Obie grupy- „Żabki” i „Jeżyki” miały do przejścia tajną misję, którą kierował Detektyw „Szkiełko”. Misja składała się z 4 zadań przygotowanych przez „Tajną Agentkę”. Za każde prawidłowo wykonane zadanie, dzieci otrzymywały literę do głównego hasła. Za właściwie ułożone hasło grupy otrzymały kuferek wypełniony upominkami oraz symboliczny dyplom.

Obserwując zachowanie dzieci- ich emocje, zaciekawienie i zainteresowanie malujące się na ich twarzach możemy śmiało powiedzieć, że tegoroczny pomysł realizacji Dnia Otwartego Świetlicy Szkolnej był strzałem w dziesiątkę!

 

Organizatorzy:                                                              

P. Kruszyńska, J. Linda, A. Prabucki, A. Trzcińska

 

GALERIA ZDJĘĆ