CPCD- „Spotkanie czytelnicze” dla klas pierwszych

Czyta- p. Sylwia Pasterska

23.10.2014, w szkolnej bibliotece odbyło się kolejne „Spotkanie z książką”. Osobą czytającą dzieciom była bibliotekarka, pani Sylwia Pasterska, która przeczytała utwór ze Zbioru Najpiękniejszych Polskich Legend- „Złota kaczka”. Pierwszoklasiści po wysłuchaniu legendy opowiedzieli o tym, co spotkało szewczyka Lutka i jaką dostał nagrodę za to, że pomógł biednemu starcowi. Przeczytany utwór bardzo spodobał się słuchaczom. Zaś fragment tekstu- My rządzimy się inaczej: naprzód biednemu, potem sobie! A wtedy każdej pracy Pan Bóg dopomoże”, zainspirował dzieci do myślenia w kategoriach pomocy potrzebującemu. Dzisiejsza wizyta w bibliotece przyczyniła się również do zdobycia wiadomości na temat wypożyczania książek. Wszystkie ciekawostki dotyczące tego tematu omówiła nasza pani bibliotekarka Sylwia Pasterska. Dzieci wykazały zainteresowanie i wielką ochotę ponownego odwiedzenia biblioteki w celu wypożyczenia wybranej przez siebie książeczki. Dlatego w najbliższym czasie (jeszcze przed kolejnym „Spotkaniem czytelniczym”) wszystkie pierwsze klasy udają się do biblioteki, aby każdy uczeń mógł zostać czytelnikiem. Dziękujemy pani Sylwii Pasterskiej za wspieranie Kampanii Cała Polska czyta dzieciom, głównie poprzez częste uczestnictwo w organizowanych „Spotkaniach czytelniczych”.

Grażyna Cieplińska